Akademia
marki Zdrojownia

W tej sekcji znajdziesz szereg praktycznych informacji związanych z naszymi rozwiązaniami. W artykułach dzielimy się naszym doświadczeniem, omawiamy etapy realizacji, wskazujemy dobre praktyki. To sprawdzone źródło informacji oraz porad na temat udostępniania wody pitnej w przestrzeni publicznej, przepisów prawnych z tego zakresu, korzyści płynących z instalacji zdrojów wody pitnej oraz aspektów technologicznych w tym zakresie.

Zapraszamy do lektury!

Woda pitna o najwyższej jakości – Dlaczego warto wybrać dystrybutor wody do domu?

Odpowiednie nawodnienie to coś, o czym powinniśmy pamiętać bez względu na porę roku czy wiek. Na szczęście z roku na rok picie wody zamiast słodkich napojów staje się coraz bardziej popularne, co przekłada się na realne korzyści dla naszego zdrowia. Wciąż jednak wielu Polaków pije jej za mało. Jak możemy to zmienić? W jaki sposób można zachęcić domowników do spożywania większej ilości wody? Dlaczego warto rozważyć zakup domowego dystrybutora wody pitnej? Jakie są korzyści z posiadania zdroju wody pitnej w domu?

Domowe dystrybutory wody – zmiana na lepsze

Dystrybutory do wody większości z nas kojarzą się z biurami, urzędami, przychodniami czy innymi miejscami użyteczności publicznej. Tam często można spotkać tego typu urządzenia w korytarzach, dostępne dla wszystkich pracowników i klientów. Do niedawna były to głównie mało estetyczne i kłopotliwe w utrzymaniu dystrybutory butlowe, charakteryzujące się wielkim zbiornikiem z wodą, wymagającym regularnej wymiany. Dziś coraz częściej można spotkać dystrybutory bezbutlowe – bardziej higieniczne i prostsze w obsłudze.

Wraz z tą zmianą w przestrzeni publicznej coraz częściej zaczęto mówić o potrzebie wprowadzenia tego typu rozwiązań również w warunkach domowych. Dystrybutory wody pomagają wyrobić sobie nawyk picia odpowiedniej ilości wody. Są proste i szybkie w obsłudze, a dostępność rozmaitych wariantów (woda schłodzona, podgrzana, gazowana) zwiększa ich atrakcyjność względem wody butelkowanej. Dzięki temu korzystanie z nich przychodzi nam automatycznie i nawet się nie spostrzeżemy, gdy zmienimy swoje życie na lepsze. Regularne picie wody zmniejsza ryzyko wielu chorób i przynosi wiele długoterminowych korzyści dla naszego zdrowia. Inwestując w domowy dystrybutor do wody wykonujemy pierwszy krok w stronę lepszego jutra dla siebie i wszystkich domowników.

Dystrybutory wody do domu – ekologia i ekonomia

Mówiąc o domowych dystrybutorach do wody nie da się nie wspomnieć o ich wpływie na ekologię oraz nasz domowy budżet. Każdego dnia ludzie wyrzucają setki, a nawet tysiące ton plastikowych odpadów. Każda pojedyncza butelka PET może rozkładać się przez tysiąc kolejnych lat. Nawet jeśli dbamy o segregację i wszystkie butelki zostaną poddane recyklingowi, sam proces przetworzenia surowca również ma negatywny wpływ na środowisko. Dlatego tak ważne jest, by jak najbardziej zminimalizować ilość produkowanych odpadów.

Dystrybutory wody do domu pozwalają znacznie zmniejszyć ilość plastikowych śmieci w naszym gospodarstwie domowym. Dzięki bezpośredniemu podłączeniu do sieci wodociągowej dostarczają nam wodę w sposób higieniczny i bezpieczny, a także całkowicie przyjazny dla środowiska. Jest to znacznie wygodniejsze niż korzystanie z wody z dzbanka filtrującego, ponieważ nie wymaga stałego uzupełniania i wymiany filtrów, jednocześnie dając znacznie większe możliwości.

Takie podejście jest korzystne również dla naszego portfela. Inwestując w dystrybutor do wody i wyrabiając w sobie nawyk picia wody oszczędzamy na zakupie napojów butelkowanych. Możemy korzystać z wody z dystrybutora zarówno w domu, jak i podczas wyjść czy wycieczek. Wystarczy, że przed wyjściem napełnimy wielorazową butelkę bezpośrednio z urządzenia i zabierzemy ją ze sobą.

dystrybutor wody do domu umieszczony w kuchni

Jaki dystrybutor wody do domu wybrać?

Na szczęście rynek dystrybutorów wody pitnej jest na tyle rozwinięty, że nie musimy się ograniczać. Z łatwością znajdziemy coś, co odpowie na wszystkie nasze potrzeby. Na co warto zwrócić uwagę?

Przede wszystkim istotne są nasze preferencje dotyczące wody i oczekiwania względem dystrybutora. Czy zależy nam wyłącznie na wodzie w temperaturze pokojowej czy może chcielibyśmy mieć możliwość szybkiego dostępu do wody schłodzonej lub podgrzanej? Czy chcemy mieć urządzenie z dostępem zwykłej wody niegazowanej czy wolimy skorzystać z opcji domowej wody gazowanej? Różne urządzenia oferują różne funkcjonalności, dlatego przy wyborze dystrybutora domowego powinniśmy na pierwszym miejscu postawić swoje preferencje.

Kolejną, nie mniej istotną kwestią jest ilość dostępnego miejsca oraz design. Oczywistym jest, że chcielibyśmy, by nowe urządzenie idealnie wkomponowało się w wystrój naszej kuchni. Oznacza to zarówno konkretną ilość miejsca, które możemy zagospodarować na dystrybutor, jak i materiały oraz ogólny wygląd urządzenia. W zależności od sposobu wykończenia pomieszczenia możemy sięgnąć po dystrybutory białe, czarne, a także eleganckie stalowe.

Warto zwrócić uwagę również na dodatkowe aspekty, jak podstawka do napełniania szklanek, filtr z węglem aktywnym czy lampa UV na wejściu i wylewce, a także na funkcje oszczędzania energii.