FILOZOFIA MARKI ZDROJOWNIA

Dlaczego woda jest taka
ważna?

Woda jest najlepszym sposobem na nawodnienie organizmu. Nie zawiera kalorii, posiada cenne minerały, dobrze gasi pragnienie i ma neutralny smak. Jej odpowiednia ilość jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży, a także dla zachowania właściwej równowagi organizmu dorosłych oraz seniorów. Dlatego też, tak ważne jest systematyczne uzupełnianie płynów i zachowanie równowagi wodnej organizmu.

Dowiedz się więcej

Dlaczego woda
jest taka ważna?

Najlepszą metodą chroniącą organizm przed odwodnieniem jest systematyczne wypijanie wody małymi łykami. Niewielkie porcje wody są lepiej przyswajane przez organizm. Wypijanie dużej objętości płynów za jednym zamachem, zaspokoi pragnienie na chwilę, ale nie pozwoli na wyrównanie poziomu wody w naszym organizmie.

Woda w butelce,
czy woda z kranu?

Każdy z nas powinien wypijać dziennie 1,5-2 litrów czystej wody. Wybierając wodę butelkowaną należy pamiętać, aby spożyć ja w ciągu 3-4 godziny. W międzyczasie przy kontakcie z powietrzem w wodzie takiej zaczynają rozmnażać się bakterie. Z kranówką jest łatwiej: nalewasz i pijesz tyle, ile potrzebujesz zawsze świeżą, bez drobnoustrojów.

Plastikowe butelki
= plastikowa woda?

Badania wskazują, że 90% wody butelkowanej wody zawiera w sobie cząsteczki tworzyw sztucznych. Jest w nich dwa razy więcej mikrocząsteczek plastiku niż w kranówce, na każdy litr butelkowanej wody przypada ich średnio 325! Plastik przenika do wody zarówno na etapie produkcji, jak i później w trakcie transportu i magazynowania. Zatem czy warto pić plastikową wodę?

Bezbutlowe
dystrybutory wody
- dla kogo?

Bezbutlowe dystrybutory wody to nowoczesne rozwiązania pozwalające zapewnić dostęp do wody pitnej wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba. To urządzenia, które z roku na rok stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju, co potwierdza dynamicznie rosnąca liczba ich montaży. Świetnie sprawdzają się w szkołach, zakładach pracy, biurach, urzędach, punktach obsługi klienta, przychodniach, czy poczekalniach. Te do zastosowań zewnętrznych zaspokajają potrzebę na wodę pitną w parkach, przy placach zabaw, deptakach.

Poznaj urządzenia

Dostęp do wody w świetle przepisów

Na początku 2021 roku weszła w życie nowa Dyrektywa UE 2020/2184. Nakłada ona na państwa członkowskie nowe wymagania i obowiązki związane z poprawą jakości wody pitnej na ich terytoriach a także zapewnieniem nieograniczonego dostępu do wody pitnej w przestrzeni publicznej.
Dyrektywa zakłada instalację na terenach miast a także w budynkach użyteczności publicznej darmowych dystrybutorów wody pitnej, dzięki którym każdy będzie miał nieograniczony dostęp do wody. Takie rozwiązania zaspokoją potrzeby wszystkich grup społecznych w kwestii zaopatrzenia w wodę. W krajach członkowskich już trwają prace nad wprowadzeniem w życie odpowiednich przepisów oraz zasad pozwalających dostosować się do wymagań dyrektywy. Do stycznia 2023 r. kraje członkowskie miały obowiązek przygotować przepisy transponujące zapisy Dyrektywy do prawa krajowego.
W świetle przepisów prawa dyrektorzy szkół mają zapewnić nieograniczony dostęp do wody pitnej wszystkim uczniom w trakcie pobytu w obiekcie, a pracodawcy swoim pracownikom w trakcie upalnych dni .

Dowiedz się, jak możemy pomóc

Kranówka chłodna i gazowana

Dzięki naszym innowacyjnym rozwiązaniom możemy zapewnić sobie i swoim pracownikom oraz gościom dostęp nie tylko do czystej wody, ale także do wody chłodzonej, gazowanej, lekko gazowanej oraz gorącej. Wszystko w zależności od wybranego modelu oraz od potrzeb naszych odbiorców. Koniec z kupowaniem wody w baniakach, zgrzewek wody w plastikowych butelkach, ponoszeniem kosztów związanych z ich transportem i magazynowaniem. Postaw na nowoczesne, bezpieczne i ekologiczne rozwiązania do wody kranowej.

Zimna
woda

W sam raz na zbliżające się upały. Wystarczy nacisnąć

Gazowana
woda

Dokładnie taka jaką lubisz, po prostu delektuj się

Gorąca
woda

Idealna do zaparzenia herbaty, bez czekania

Poznaj urządzenia

Tradycja
i nowoczesność

Oferowane przez nas produkty wytwarzane są przez sprawdzonych producentów z wysokiej klasy materiałów oraz z dbałością o szczegóły. Firma stawia na najlepsze i sprawdzone rozwiązania, których jakość potwierdzają liczne certyfikaty i atesty. Jednym z naszych sprawdzonych dostawców jest firma Murdock Manufacturing, która na rynku amerykańskim istnieje już od 170 lat! To firma, która jako pierwsza wyprodukowała zdrój umożliwiający nieograniczony dostęp do wody pitnej wszystkim spragnionym – był to model M-1776, który do tej pory znajduje się w ofercie firmy Murdock.

Rozwiązania
dla wszystkich

Nasze urządzenia to rozwiązania nie tylko najwyższej jakości, wysoko funkcjonalne, wandaloodporne, ale także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Od lat współpracujemy z wodociągami, samorządami, dyrektorami szkół, kierownikami budynków komercyjnych, architektami zieleni miejskich, zakładami pracy oraz wszystkimi, którzy szukają ciekawych i sprawdzonych urządzeń, dzięki którym zmienia się nasze otoczenie, staje się one bardziej przyjazne dla innych. Nasze urządzenia świetnie sprawdzają się w także biurach oraz obiektach gastronomiczno-hotelarskich, w znaczący sposób podnosząc prestiż budynków i obiektów.

Stały
rozwój

Staramy się, aby towar odpowiadał oczekiwaniom naszych odbiorców, by spełniał wymagania prawne oraz służył latami, dlatego stawiamy na sprawdzone i bezpieczne rozwiązania od rzetelnych producentów. Nasze zaangażowanie i profesjonalizm sprawiły, że jesteśmy wyłącznym dystrybutorem firmy Murdock na rynek Europy Wschodniej i Centralnej oraz Bliskiego Wschodu. Wraz z nieustającym zainteresowaniem oraz zapotrzebowaniem na zdroje i źródełka wody kranowej sukcesywnie poszerzamy także grono naszych dystrybutorów na rynku polskim, dzięki którym jesteśmy w stanie jeszcze skuteczniej i szybciej odpowiadać na potrzeby naszych odbiorców.

Wspieramy
na każdym
kroku

Jesteśmy tu po to, aby służyć Wam radą oraz rzetelną informacją. Jeśli na stronie nie znalazłeś tego czego szukasz, potrzebujesz dodatkowych informacji, skontaktuj się z nami – wspólnie wybierzemy najbardziej optymalne rozwiązanie, stworzymy projekt na miarę Twoich oczekiwań, doradzimy, wytłumaczymy.