Stacja wody pitnej GYM

Producent: Murdock
Kod produktu: 142.400.119

Stacja wody pitnej do zastosowań zewnętrznych ze źródełkiem oraz nalewakiem do butelek.
  • Dzięki misie bocznej urządzenie spełnia wymagania dla osób niepełnosprawnych.
  • Przeznaczona do zastosowań zewnętrznych, takich jak: parki, deptaki, ogrody miejskie i ścieżki rowerowe, w celu napełniania bidonów i butelek oraz zapewnienia stałego dostępu do wody pitnej wszystkim spragnionym.
  • Urządzenie estetyczny, praktyczny o dużych walorach użytkowych, doskonale dopasowuje się do każdego otoczenia i jest idealnym uzupełnieniem małej architektury.
  • Wykończenie satynowe. Na życzenie powlekany proszkowo w wybranym kolorze RAL (za dodatkową opłatą). Dodatkowo zabezpieczony warstwą ochronną, która zapewnia całoroczną ochronę i estetyczny wygląd przy minimalnych wymaganiach konserwacyjnych.
  • Urządzenie posiada atest PZH oraz znak budowlany B.
Istnieje możliwość wykonania wersji mrozoodpornej oraz stworzenia zestawu z poidełkiem dla zwierząt.

Zapewniamy profesjonalny montaż i serwis urządzeń

Poznaj usługi*opcja dodatkowo płatna

Woda to życie! Potrzebujemy jej, aby prawidłowo i zdrowo funkcjonować, ale także niezbędna jest do działania gospodarki. Ale niezmiernie ważne jest, aby korzystać z niej racjonalnie i mieć na uwadze, że nasze działania mogą mieć tragiczne skutki dla środowiska naturalnego. Mowa tutaj o niekontrolowanym wykorzystywaniu plastikowych butelek i kubeczków do wody.

Stacja wody pitnej GYM zapewnia wygodny dostęp do wody pitnej w przestrzeni publicznej, zachęcający do stosowania butelek na wodę wielokrotnego użytku i zmniejszenie ilości odpadów związanych z zakupem jednorazowych butelek na wodę. To idealne rozwiązania do parków, na ścieżki rowerowe, deptaki, zieleńce czy miejsca aktywności fizycznej. Boczna misa pozwala na higieniczne spożywanie wody bezpośrednio z urządzenia, natomiast nalewak do butelek zapewnia wygodne napełnianie bidonów, kubeczków itp. Urządzenie dostosowane jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich, ale także wysokość bocznej misy jest odpowiednia dla dzieci oraz niskich osób. Opcjonalnie ten model może być wyposażony w poidełko dla zwierząt (model GYM-PF), zapewniający punkt pojenia dla naszych pupilków. To jeden z naszych bestellerów! Stacja wody wybierana jest bardzo często przez samorządy, gdyż właśnie tego typu rozwiązania są rekomendowane jako sposób na zapewnienie nieograniczonego dostępu do wody pitnej w miejscach publicznych, co narzuca nam, jako kraju członkowskiego, dyrektywa unijna 2020/2184 w sprawie jakości wody oraz jej dostępu.

 

 

Opis produktu

Model GYM to postumentowy zdrój wodny z dystrybutorem do napełniania butelek. Konstrukcja urządzenia wykonana jest ze stali nierdzewnej o grubości 2,8 mm, a misa ze stali nierdzewnej o grubości 1,27 mm. Podstawa montażowa posiada cztery otwory mocujące. Drzwiczki serwisowe mocowane są za pomocą odpornych na akty wandalizmu śrub ze stali nierdzewnej.

Dystrybutor do napełniania butelek uruchamiany jest za pomocą przycisku uruchamiającego. Urządzenie wyposażone jest w filtr siatkowy o oczku 0,15 mm, filtr usuwający z wody ołów i mikroorganizmy oraz wylewkę o laminarnym przepływie wody. Samozamykający przycisk wymagający siły nacisku nie większej niż 2 kg uruchamia zamontowany wewnątrz urządzenia zawór z nastawianym regulatorem strumienia wody. Wylewka wykonana jest ze stali nierdzewnej i zapewnia stabilny strumień wody w zakresie ciśnienia od 1,4 do 7,2 bar.

Okrągła konstrukcja wykonana z grubej, wytrzymałej stali. Laminarny przepływ ogranicza chlapanie i ułatwia konserwację. Formowana stalowa misa źródełka posiada jednoczęściową wylewkę odporną na intensywne użytkowanie (VR). Samopowrotne przyciski uruchamiające (oddzielny dla dystrybutora i źródełka), umieszczone w widocznym miejscu, są odporne na intensywne użytkowanie i nie wymagają chwytania lub przekręcania.

Urządzenie spełnia wymagania dostępu dla osób niepełnosprawnych (ADA). Zdrój posiada atest PZH, znak bezpieczeństwa B dla wyrobów budowlanych (ITB – Instytut Techniki Budowlanej) oraz bezołowiową konstrukcję potwierdzoną certyfikatem zgodności z normą NSF/ANSI 61 i wypełnia przepisy dotyczące urządzeń nie zawierających ołowiu. Urządzenie należy zamontować na stabilnym podłożu, zapewniającym dobre odprowadzanie wody (zalecana płyta betonowa).

Galeria produktu

Dedykowane akcesoria

Dostosuj wygląd urządzenia do swoich potrzeb

Poznaj personalizację

Dane techniczne

Poidełko dla zwierząt: Nie
Liczba wylewek: 1
Liczba mis: 1
Wykonanie: Stal malowana proszkowo
Dostęp dla niepełnosprawnych: Tak
Atest: PZH
Wysokość (dystrybutor): 1320 mm
Szerokość: 762 mm

Pliki do pobrania

Pobierz kartę produktu

Inne produkty

Poidełko dla zwierząt wolnostojące wibrobetonowe GUT-PF-RFS

JEDYNE NA POLSKIM RYNKU WOLONOSTOJĄCE POIDEŁKO DLA ZWIERZĄT, wibrobetonowe.
Poznaj urządzenie

Zdrój chłodzonej i gazowanej wody pitnej Bluglass 30 Fizz Black

Elegancki i kompaktowy zdrój wody pitnej, doskonale nadaje się do użytku domowego i biurowego, oferuje najwyższą jakość i znakomite parametry użytkowe.
Poznaj urządzenie

Stacja wody pitnej zewnętrzna z poidełkiem dla zwierząt GYQ-PF

Stacja wody pitnej do zastosowań zewnętrznych z dwoma misami bocznymi, nalewakiem do napełniania butelek oraz poidełkiem dla zwierząt.
Poznaj urządzenie

Pokrywka do butelek Retap, drewniana

Wykonana z drewna orzechowego. Nie zapewnia całkowitej szczelności.
Poznaj urządzenie