Akademia
marki Zdrojownia

W tej sekcji znajdziesz szereg praktycznych informacji związanych z naszymi rozwiązaniami. W artykułach dzielimy się naszym doświadczeniem, omawiamy etapy realizacji, wskazujemy dobre praktyki. To sprawdzone źródło informacji oraz porad na temat udostępniania wody pitnej w przestrzeni publicznej, przepisów prawnych z tego zakresu, korzyści płynących z instalacji zdrojów wody pitnej oraz aspektów technologicznych w tym zakresie.

Zapraszamy do lektury!

Dystrybutor wody gazowanej – czyli orzeźwienie na wyciągnięcie ręki

Dostęp do świeżej wody jest niezwykle istotny, nie tylko w trakcie upałów. Odpowiednie nawodnienie jest kluczowe dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Łyk chłodnej wody z bąbelkami potrafi przynieść ulgę i zaspokoić pragnienie. Mając dystrybutor wody gazowanej nie trzeba martwić się o logistykę i nosić zgrzewek z zapasem wody. Orzeźwienie jest na wyciągnięcie ręki – w biurze, domu czy urzędzie. Jak działa dystrybutor wody gazowanej i dlaczego warto w niego zainwestować?

Jak działa dystrybutor wody gazowanej?

Dystrybutory do wody większości osób kojarzą się z wielkimi, plastikowymi urządzeniami z zamontowaną wielką butlą. Taki widok do niedawna można było spotkać w wielu biurach, urzędach czy miejscach publicznych. Dziś to już jednak pieśń przeszłości, a dystrybutory wody przeszły prawdziwą metamorfozę. Nie tylko znacznie lepiej dopasowują się do otoczenia, dzięki eleganckiemu designowi, ale również posiadają znacznie więcej funkcji i są znacznie bardziej ekologiczne.

Nowoczesne dystrybutory dają możliwość błyskawicznego pozyskania wody chłodnej, gorącej, w temperaturze pokojowej, a także gazowanej. Urządzenie podłączane jest do bieżącej sieci wodociągowej, z której pobiera wodę. Następnie, wewnątrz dochodzi do podgrzania, schłodzenia lub nagazowania wody, która trafia do naszych kubków i butelek. Cały proces trwa zaledwie ułamek sekundy, a my niemal od razu możemy cieszyć się pyszną, gazowaną wodą.

Rodzaje dystrybutorów wody gazowanej

W związku z rozwijającym się zapotrzebowaniem na dystrybutory wody gazowanej zarówno do biur i urzędów, jak i do domów prywatnych, branża bardzo szybko się rozwija. Do wyboru mamy nie tylko różnego rodzaju kształty i kolory urządzeń, które doskonale wpasują się w wystrój każdego wnętrza, ale również całą paletę funkcjonalności. Najbardziej powszechnym rodzajem urządzenia jest oczywiście dystrybutor wody gazowanej wolnostojący, który stawia się po prostu na podłodze, najczęściej w kuchni lub korytarzu.

Oprócz tego istnieją także dystrybutory kompaktowe, które wyglądem przypominają ekspresy do kawy i stawia się je na blacie lub stole. Dzięki temu zajmują mniej miejsca i doskonale sprawdzają się w biurach i domach prywatnych.

Kolejną opcją są innowacyjne dystrybutory wody gazowanej ścienne i wnękowe. Umożliwiają one napełnianie karafek, bidonów i butelek. Takie urządzenia doskonale sprawdzają się w miejscach, gdzie dystrybutor wolnostojący nie jest najbezpieczniejszym wyborem. Z tego powodu najczęściej wybierany jest do urzędów, biur, szkół, apartamentów czy placówek medycznych. Choć wyglądają niepozornie, cieszą się bardzo dobrą wydajnością – w zależności od modelu są w stanie zapewnić świeżą, chłodzoną, gazowaną wodę nawet w ilości 150 litrów na godzinę.

Dystrybutory różnią się również między sobą sposobem działania. Na rynku można znaleźć bardzo wygodne bezdotykowe dystrybutory wody gazowanej, które posiadają klawiaturę aktywowaną z odległości 1,5 cm. Jest to niezwykle wygodne i higieniczne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku dystrybutorów wody gazowanej ulokowanych w miejscach ogólnodostępnych, takich jak urzędy, szpitale, biura czy placówki zdrowotne.

Dystrybutor wody gazowanej a ekologia

Pijąc wodę butelkowaną lub korzystając z tradycyjnych, butlowych dystrybutorów na wodę ciężko jest mówić o ekologii. Takie działania sprawiają, że produkowane są tony plastikowych odpadów, które nie są neutralne dla naszego środowiska. Korzystając z bezbutlowych dystrybutorów do wody gazowanej możemy znacząco ograniczyć ilość produkowanych śmieci, przyczyniając się w ten sposób dla dobra środowiska naturalnego.

Nowoczesne urządzenia podłączane są bezpośrednio do sieci wodociągowej, korzystając z wysokiej jakości wody z kranu, która jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Ogranicza to nie tylko ilość odpadów, ale także niweluje problem logistyczny, związany z koniecznością zamawiania i magazynowania wody butelkowanej. To sprzyja również oszczędnościom, dzięki czemu zakup dystrybutora wody gazowanej zwraca się błyskawicznie, zarówno w biurze, jak i w warunkach domowych.