Akademia
marki Zdrojownia

W tej sekcji znajdziesz szereg praktycznych informacji związanych z naszymi rozwiązaniami. W artykułach dzielimy się naszym doświadczeniem, omawiamy etapy realizacji, wskazujemy dobre praktyki. To sprawdzone źródło informacji oraz porad na temat udostępniania wody pitnej w przestrzeni publicznej, przepisów prawnych z tego zakresu, korzyści płynących z instalacji zdrojów wody pitnej oraz aspektów technologicznych w tym zakresie.

Zapraszamy do lektury!

Nowoczesne dystrybutory wody do biur

Chcąc zapewnić dostęp do wody pitnej swoim pracownikom, klientom, czy gościom nie musimy decydować się na mało atrakcyjne, mało higieniczne i kłopotliwe dystrybutory butlowe. Nie musimy być zdani jedynie na kosztowny zakup wody butelkowanej, który dodatkowo przyczynia się do generowania dużych ilości plastikowych odpadów do środowiska. Koniec z koniecznością magazynowania zgrzewek czy galonów z wodą – ich niewłaściwe przechowywanie niestety wpływa negatywnie na jakość wody. Czas postawiać na nowoczesne i ekologiczne rozwiązania!

Korzyści płynące z korzystania z dystrybutorów bezbutlowych

  • Nieograniczony dostęp do świeżej i czystej wody dla Ciebie, Twoich pracowników i gości
  • Realna redukcja kosztów związanych z zakupem, transportem oraz magazynowaniem wody butelkowanej
  • Ograniczenie ilości wytwarzanych odpadów plastikowych – mniejsze koszty ich utylizacji oraz dołączenie do grona firm przyjaznych dla środowiska
  • Spełnienie wymagań dotyczących zapewnienia dostępu do wody pitnej pracownikom podczas pracy

Zdroje i źródełka wody kranowej to nowoczesne i bezpieczne urządzenia do dystrybucji wody pitnej. To rozwiązania ekologiczne, ekonomiczne i pewne. Idealnie wpisują się w aktualne trendy zdrowych nawyków żywieniowych oraz bycia proekologicznym. Bezbutlowe dystrybutory wody kranowej świetnie sprawdzają się w biurach, urzędach, zakładach pracy, halach produkcyjnych, na stołówkach pracowniczych czy salach szkoleniowo-konferencyjnych.

Rozwiązania oszczędzające wodę w przestrzeni biurowej

Na czym polega odpowiedzialny konsumpcjonizm? To nic innego jak robienie przemyślanych zakupów. I tyczy się to i tych robionych każdego dnia na nasz własny użytek, ale także dotyczy tych zakupów robionych na potrzeby naszej firmy, czy dla naszych pracowników.

Czy zastawialiście się, ile butelek wody pitnej kupujecie w ciągu roku dla Was, Waszych pracowników i gości? Czy znacie realne koszty zakupu tej wody oraz czy zdajecie sobie sprawę, ile plastikowych odpadów (butelek po wodzie) dostało się na wysypiska przez Wasze codzienne spożywanie wody butelkowanej? Zanim zamówicie kolejne zgrzewki wody czy innych napojów, może przemyślicie zastąpienie ich nowoczesnych i ekologicznym rozwiązaniem, jakim są dystrybutory wody pitnej. To urządzenia podłączane bezpośrednio do sieci wodociągowej, dystrybuują świeżą i czystą wodę pitną w sposób ciągły, higieniczny, ekonomiczny i bezpieczny.

Są modele, które pokazują, ile plastikowych butelek nie dostało się do środowiska, dzięki korzystaniu z dystrybutorów sieciowych. Są takie, których konstrukcja pozwala nie tylko na wygodne napełnianie bidonów czy butelek, ale także napić się wody bezpośrednio z urządzenia bez użycia kubeczka czy innego naczynia. Oszczędzamy tak nie tylko wodę, ale także nie musimy kupować kubeczków do picia, a potem ponosić koszty ich utylizacji. Jeśli są wśród Was miłośnicy wody gazowanej, to warto zainwestować w urządzenia, które nie tylko podają wodę z sieci, ale także ją przyjemnie chłodzą i gazują, a wszystko to przy użyciu najnowszego ekologicznego systemu chłodzącego.

Warto zmienić swoje przyzwyczajenia i pokazać, że dbamy o środowisko nie tylko na prywatnym polu, ale także w swojej pracy. W ten sposób pokazujemy także innym, że także Wasze biuro może być innowacyjne i ekologiczne.