Akademia
marki Zdrojownia

W tej sekcji znajdziesz szereg praktycznych informacji związanych z naszymi rozwiązaniami. W artykułach dzielimy się naszym doświadczeniem, omawiamy etapy realizacji, wskazujemy dobre praktyki. To sprawdzone źródło informacji oraz porad na temat udostępniania wody pitnej w przestrzeni publicznej, przepisów prawnych z tego zakresu, korzyści płynących z instalacji zdrojów wody pitnej oraz aspektów technologicznych w tym zakresie.

Zapraszamy do lektury!

Jaki dystrybutor wody do biura wybrać? Wszystko co powinieneś wiedzieć!

Zapewnienie pracownikom stałego dostępu do wody pitnej jest jednym z podstawowych obowiązków każdego pracodawcy, wynikającym z przepisów BHP. Najlepszym sposobem, by zrealizować ten obowiązek jest dystrybutor wody do biura. Wbrew pozorom jednak wybór odpowiedniego dostawcy wody nie jest wcale taki prosty. Przed podjęciem decyzji należy zastanowić się, czego konkretnie oczekujesz od urządzenia oraz jakiej wody potrzebujesz. Jak wybrać dystrybutor do biura i na jakie funkcje warto zwrócić uwagę?

Dystrybutory wody do biur – zadbaj o ekologię!

Tradycyjne dystrybutory butlowe, choć są nieco bardziej ekologiczne niż woda butelkowana, w rzeczywistości wciąż przyczyniają się do generowania dużej ilości odpadów do środowiska. To sprawia, że coraz częściej przedsiębiorcy sięgają po nowoczesne i znacznie bardziej ekologiczne rozwiązania, jakimi są dystrybutory bezbutlowe. Mają one znacznie więcej możliwości i przede wszystkim znacznie redukują ilość plastikowych odpadów. Na czym polega działanie bezbutlowego dystrybutora wody do biura?

Urządzenie musi zostać podłączone do ujęcia wody oraz prądu, po czym jest od razu gotowe do pracy. Dzięki temu można cieszyć się dobrej jakości, zdrową wodą z kranu, która często jest lepszej jakości niż popularne wody zdrojowe dostępne na rynku. Dodatkowo istnieje możliwość zamontowania zaawansowanego systemu filtracji, który na bieżąco oczyści wodę z różnych zabrudzeń. Rozwiązanie takie jest więc znacznie wygodniejsze niż w przypadku dystrybutorów butlowych, a także znacznie bardziej ekonomiczne i ekologiczne niż zakup gotowej wody butelkowanej. W ten sposób można łatwo przyczynić się dla środowiska, redukując również koszty związane z transportem, magazynowaniem oraz zakupem wody pitnej dla pracowników.

Warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób nowoczesne urządzenia oszczędzają energię oraz wodę. Funkcje takie jak innowacyjny system chłodzenia czy możliwość kontrolowania porcji, pozwala jeszcze lepiej zadbać o energooszczędność.

Wybór dystrybutora wody do biura – na jakie opcje zwrócić uwagę?

Przede wszystkim sprzęt ten nie musi ograniczać się wyłącznie do podawania wody zimnej i gorącej. Inwestując w dobrej jakości dystrybutor wody do biura, można mieć dostęp do wody schłodzonej, gazowanej, lekko gazowanej lub gorącej – wszystko w ramach jednego urządzenia, bez konieczności ograniczania swoich wyborów. Sięgając po tego typu profesjonalny dystrybutor nie trzeba martwić się koniecznością dokupienia gazowanej wody butelkowanej – pracownicy i klienci mają pod ręką wszystkie dostępne opcje. 

Warto zwrócić uwagę również na to, czy firma, którą wybierzesz oferuje profesjonalny serwis oraz montaż urządzeń, jeśli tego potrzebujesz. Tego typu wsparcie zwykle dobrze świadczy o przedsiębiorstwie i pozwala uniknąć problemów w razie wystąpienia jakiejś awarii.

Kolejnym aspektem jest także higiena – korzystając z tradycyjnych dystrybutorów zwykle musisz liczyć się z tym, że są one mało higieniczne w użyciu. Dystrybutory bezbutlowe do biura mogą zawierać również system opłukiwania zdrojów, który dba o czystość urządzenia i zapobiega zastojom wody w instalacji, gwarantując tym samym higieniczny pobór wody.

dystrybutor wody w gabinecie w biurowcu

Jaki dystrybutor wody do biura? Estetyka i magazynowanie

Nie da się ukryć, że w przypadku dystrybutorów umiejscowionych w biurach, estetyka odgrywa stosunkowo ważną rolę. Popularne dystrybutory butlowe nie tylko słabo wpisują się w ogólny wystrój wnętrza, sprawiając wrażenie niedopasowanego, tandetnego dodatku, ale także mogą sprawiać problemy w kwestii magazynowania i wymiany galonów z wodą. 

Nieodpowiednie warunki magazynowe mogą wpływać negatywnie na jakość wody, a konieczność wymiany butli często bywa problematyczna dla pracowników biurowych, ze względu na dużą wagę pełnego galonu. Wybierając dystrybutor wody do biura warto więc zwrócić uwagę na to, jak wygląda dane urządzenie i czy wpisuje się ono w ogólny wystrój pomieszczenia. To szczególnie ważne, jeśli z wody korzystają nie tylko pracownicy, ale również goście oraz klienci.

Nie musisz stawiać na nudne, nieestetyczne, plastikowe dystrybutory. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo designerskich i nowoczesnych dystrybutorów wody do biura. W wybranych modelach istnieje również opcja zmiany koloru obudowy, by jeszcze lepiej dopasować urządzenie do twojego biura.