Akademia
marki Zdrojownia

W tej sekcji znajdziesz szereg praktycznych informacji związanych z naszymi rozwiązaniami. W artykułach dzielimy się naszym doświadczeniem, omawiamy etapy realizacji, wskazujemy dobre praktyki. To sprawdzone źródło informacji oraz porad na temat udostępniania wody pitnej w przestrzeni publicznej, przepisów prawnych z tego zakresu, korzyści płynących z instalacji zdrojów wody pitnej oraz aspektów technologicznych w tym zakresie.

Zapraszamy do lektury!

Skorzystaj z naszych darmowych e-booków – warto wiedzieć więcej

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych odbiorców, a także wszystkich zainteresowanych tematyką wody pitnej oraz jej udostępnianiem w miejscach publicznych, przygotowaliśmy praktyczne e-booki, podzielone tematycznie, poruszające istotne kwestie m.in. przy wyborze i montażu zdrojów i dystrybutorów wody. Must have na początek jest e-book dotyczący zalet i korzyści płynących ze spożywania wody pitnej. Kolejnymi ważnymi zagadnieniami są m.in. dobór oraz właściwa instalacja urządzeń do dystrybucji wody pitnej, zapewniająca bezproblemowe korzystanie z nich także przez osoby niepełnosprawne. Warto także zaznajomić się z zawartością poradnika dotyczącego nowej dyrektywy unijnej w sprawie wody, która weszła w życie w styczniu 2021 roku i nakłada ona na państwa członkowskie nowe wymagania i standardy.

Na jakie pytania odpowiadamy w naszych e-bookach?

  • Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze zdrojów zewnętrznych?
  • O czym warto pamiętać instalując dystrybutory wody w biurze, w szkole, czy urzędzie?
  • Co trzeba wziąć pod uwagę, kiedy urządzenie musi być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych?
  • Jak nowa dyrektywa unijna 2020/2184 w sprawie wody pitnej wpływa na kwestię udostępniania wody w przestrzeni publicznej?
  • Ile czasu mają kraje członkowskie na dostosowanie swoich przepisów do wymogów nowej dyrektywy i ile czasu mają na wdrożenie tych przepisów w życie?
  • Jakie rozwiązania pomogą w realizacji tych wymogów?
  • Jakie są fakty na temat wody kranowej, o których rzadko się mówi?
  • Czy można pić wodę kranową?


Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w specjalnie przygotowanych przez nas materiałach informacyjno-dydaktycznych. Zebrane w praktycznych e-bookach, w których dzielimy się wiedzą na różne tematy. Sukcesywnie tworzymy kolejne poradniki, aby udzielać wszystkim zainteresowanym potrzebnych informacji, które pozwolą odpowiedzieć na wiele nurtujących pytań dotyczących wody pitnej, jej jakości, czy dostępie w miejscach publicznych.

Aby otrzymać e-book, wystarczy skierować do nas maila na adres: [email protected] z tytułem wybranego poradnika. Tytuł widnieje pod każdym zdjęciem. W przypadku zainteresowania kilkoma e-bookami wystarczy wysłać jeden mail, w tytule wpisując po kolei wybrane tytuły. Zachęcamy do kontaktu.

Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/2184 z dnia16 grudnia 2020 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi w kontekście udostępniania wody w przestrzeni publicznej – przepisy, dobór urządzeń, realizacjaProjektowanie zdrojów wody kranowej w ujęciu przepisów dotyczących
osób niepełnosprawnych
Poznaj korzyści picia wody z kranu!
Tytuł: DYREKTYWA
Kliknij w tytuł wyżej
Tytuł: NIEPEŁNOSPRAWNI
Kliknij w tytuł wyżej
Tytuł: WODA
Kliknij w tytuł wyżej