Artykuły

Filtruj listę artykułów:
Zakupy zawsze rozpoczynamy od poszukiwania interesującego nas produktu. Jedną z podstawowych barier w wyborze prawidłowych produktów jest niski poziom wiedzy na temat potrzebnych nam artykułów. Dlatego warto zapoznać się z poradnikami znajdującymi się na naszej stronie, które mogą stać się kluczowymi w podjęciu właściwej decyzji.
Nieograniczony dostęp do wody - nowe przepisy UE
Pod koniec ubiegłego roku posłowie do Parlamentu Europejskiego przyjęli nowe przepisy dotyczące dalszej poprawy jakości wody pitnej, dostępu do niej przez wszystkich obywateli oraz ograniczenia odpadów z plastikowych butelek na wodę. Według nowych przepisów woda z kranu ma być po prostu lepsza jakościowo, pozbawiona zanieczyszczeń oraz bakterii, a dzięki temu zdatna do picia bezpośrednio z ujęcia. To także część strategii, mającej na celu ograniczenie kupowania wody w plastikowych opakowaniach, a co za tym idzie poprawę środowiska naturalnego. Woda pitna ma być nie tylko lepsza, ale także ogólnodostępna w przestrzeni publicznej, za co odpowiadają państwa członkowskie. Przeczytaj dalszą część artykułu i dowiedz się więcej na temat nowych przepisów oraz tego, kto będzie zobowiązany do ich realizacji: miasto, wodociąg, gmina i jaki jest czas czas na ich wdrożenie.
Przepisy ograniczające ilość plastikowych opakowań
Wszechobecne plastikowe opakowania stają się powoli zmorą ludzkości. Rozwiązanie, które zrewolucjonizowało przemysł opakowań na przestrzeni lat przyczyniło się do ogromnego zanieczyszczenia naszej planety i dewastacji środowiska. Butelki plastikowe są jednym z najczęściej używanych jednorazowych plastikowych przedmiotów na plażach Europy. Mając na uwadze troskę o nasze środowisko, Parlament Europejski opowiedział się za tym, aby zamiast kupować wodę w butelkach, zaczęliśmy pić wodę prosto z kranu. Woda z kranu jest nie tylko znacznie tańsza i lepsza dla środowiska, ale także niejednokrotnie jest tej samej jakości, a nierzadko lepszej niż woda w plastikowej butelce. Zdroje, źródełka oraz stacje wody pitnej to sprawdzone i bezpieczne rozwiązania przyczyniające się do ograniczania plastikowych odpadów dostających się do środowiska, dlatego idealnie znajdują zastosowanie w budynkach starających się o certyfikat eco.
Warto wiedzieć więcej
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych odbiorców, a także wszystkich zainteresowanych tematyką wody pitnej oraz jej udostępnianiem w miejscach publicznych, przygotowaliśmy praktyczne e-booki, podzielone tematycznie, poruszające istotne kwestie m.in. przy wyborze i montażu zdrojów i dystrybutorów wody. Must have na początek jest e-book dotyczący zalet i korzyści płynących ze spożywania wody pitnej. Kolejnymi ważnymi zagadnieniami są m.in. dobór oraz właściwa instalacja urządzeń do dystrybucji wody pitnej, zapewniająca bezproblemowe korzystanie z nich także przez osoby niepełnosprawne. Warto także zaznajomić się z zawarością poradnika dotyczącego nowej dyrektywy unijnej w sprawie wody, która weszła w życie w styczniu 2021 roku i nakłada ona na państwa członkowskie nowe wymagania i standardy. Zachęcamy do lektury.
Klienci o nas
Nie ma lepszych rekomendacji niż te pochodzące bezpośrednio od użytkowników urządzeń. Zawsze staramy się dostosowywać do potrzeb klientów i spełniać ich różne wymagania. Po czasie zawsze wracamy do nich z pytaniem, czy wszystko w porządku, jak sprawdzają się nasze rozwiązania, czy są po prostu zadowoleni. Zbieramy opinie, przemyślenia, pomysły, aby w przyszłości jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby naszych odbiorców. Najlepszymi rekomendacjami są sytuacje, kiedy klienci wracają do nas po kolejne urządzenia, np. tym razem do sali obslugi klienta, albo na rynek miejski. Cieszymy się niezmiernie, kiedy witamy nowych klientów, którzy trafili do nas widząc pewne rozwiązania u innych lub słuchając ich rekomendacji. Wszystkim dziękujemy za konstruktywne opinie, które zachęcają nas do działania. A o czym mówią nasi odbiorcy? Czytaj dalej!
Odkryj właściwości i funkcjonalności naszych urządzeń!
Przegladając produkty na naszej stronie, czy oglądając katalogi, można zauważyć powtarzające się ikonki. Pokazują one właściwości i funkcjonalności poszczególnych urządzeń, dzięki czemu szybko można sprawdzić, czy dany produkt spełnia nasze oczekiwania (np. czy także gazuje wodę, albo jaka jest wydajność dystrybutora) bez konieczności czytania pełnego opisu. Niezwykle ułatwia to wybór odpowiedniego rozwiązania. Jedną z naszych sztandarowych ikonografik jest DOSTAWA W 24H - jeśli przy danym produkcie znajduje się taka grafika, oznacza to, że dane urządzenie jest obecnie na naszym magazynie i jeśli zamówienie zostanie złożone przed godz. 12stą danego dnia, to towar zostanie doręczony już następnego dnia do odbiorcy! Co oznaczają nasze inne ikony? Przygotowaliśmy specjalny przewodnik, gdzie wyjaśniamy ich znaczenie. Kliknij dalej, aby przeczytać.
A TY ILE BUTELEK PLASTIKOWYCH WYRZUCASZ KAŻDEGO DNIA?
Czy zastanawialiście się, ile plastikowych butelek trafia każdego dnia jako odpad do naszego środowiska? W sieci, czy w telewizji możemy znaleźć filmy i zdjęcia pokazujące wręcz stosy pustych plastikowych butelek, czy ich pełne morza, jeziora, rzeki. Plastik nie rozkłada się, zostając w środowisku przez setki lat, cząsteczki plastiku są zjadanie przez zwierzęta morskie, plastik wnika w uprawy – to wszystko powoduje, że każdego dnia „zjadamy” plastik, przez co na pewno nie stajemy się zdrowsi. Ekolodzy biją na alarm, że czeka nas plastikowa zagłada, ale  chyba jeszcze niekoniecznie traktujemy ich słów poważnie, a zagrożenie jest realne.
Woda dla pracowników
Zdroje i źródełka wody kranowej to nowoczesne i bezpieczne urządzenia do dystrybucji wody pitnej. To rozwiązania ekologiczne, ekonomiczne i pewne. Idealnie wpisują się w aktualne trendy zdrowych nawyków żywieniowych oraz bycia proekologicznym. Teraz Ty i Twoi pracownicy mogą cieszyć się nieograniczonym dostępem do czystej wody. Bezbutlowe dystrybutory wody kranowej świetnie sprawdzają się w biurach, urzędach, zakładach pracy, halach produkcyjnych, na stołówkach pracowniczych czy salach szkoleniowo-konferencyjnych. Zaskocz swoich pracowników i gości serwując im wodę kranową w temperaturze pokojowej, schodzoną, gazowaną oraz gorącą! Dowiedz się więcej, ile zaoszczędzisz z nami w skali roku oraz o naszych możliwościach finansowania!
Wypromuj swoją wodę ze Zdrojownią!
Wiosna i lato to najlepszy okres na prowadzenie działań informacyjno-promocyjnych przez wodociągi. W trakcie dni otwartych, festynów, pikników itp. pracownicy tychże zakładów pokazują, w jaki sposób woda jest u nich "produkowana" i zachęcają do picia kranówki. W tym momencie świetnie sprawdzają się źródełka oraz zdroje wody kranowej. Zwracają one uwagę zarówno dorosłych, jak i dzieci, a przez tych ostatnich przyjmowane są z nieukrywanym entuzjazmem. Skorzystaj z naszych rozwiązań oraz pomysłów i zorganizuj niezapomniane wydarzenie w Twojej okolicy. Przejdź do artykułu i zobacz, gdzie pojawiliśmy się z naszymi urządzeniami.
Jesteśmy dla wszystkich!
W styczniu zeszłego roku Topserw - właściciel marki Zdrojownia został sygnatariuszem rządowego programu Dostępność+ . Jego celem jest podniesienie jakości życia i zapewnienie niezależności życia wszystkich obywateli, w tym osób starszych oraz osób z trwałymi lub czasowymi ograniczeniami. Służyć temu ma poprawa dostępności przestrzeni publicznej, produktów i usług w aspekcie architektonicznym, informacyjnym i komunikacyjnym. Staramy się, aby nasze urządzenia były nie tylko ciekawe pod względem estetycznym, ale także, aby były jak najbardziej praktyczne i funkcjonalne. Praktycznie 90% oferowanych przez nas zdrojów oraz źródełek wody pitnej dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zapewniają to odpowiednie konstrukcje urządzeń oraz stosowanie tabliczek w alfabecie Braille'a.