Artykuły

Filtruj listę artykułów:
Zakupy zawsze rozpoczynamy od poszukiwania interesującego nas produktu. Jedną z podstawowych barier w wyborze prawidłowych produktów jest niski poziom wiedzy na temat potrzebnych nam artykułów. Dlatego warto zapoznać się z poradnikami znajdującymi się na naszej stronie, które mogą stać się kluczowymi w podjęciu właściwej decyzji.
Jesteśmy dla wszystkich!
W styczniu Topserw - właściciel marki Zdrojownia został sygnatariuszem rządowego programu Dostępność + . Jego celem jest podniesienie jakości życia i zapewnienie niezależności życia wszystkich obywateli, w tym osób starszych oraz osób z trwałymi lub czasowymi ograniczeniami. Służyć temu ma poprawa dostępności przestrzeni publicznej, produktów i usług w aspekcie architektonicznym, informacyjnym i komunikacyjnym. Staramy się, aby nasze urządzenia były nie tylko ciekawe pod względem estetycznym, ale także, aby były jak najbardziej praktyczne i funkcjonalne. Praktycznie 90% oferowanych przez nas zdrojów oraz źródełek wody pitnej dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zapewniają to odpowiednie konstrukcje urządzeń oraz stosowanie tabliczek w alfabecie Braille'a.
Nieograniczony dostęp do wody - nowe przepisy UE
Pod koniec ubiegłego roku posłowie do Parlamentu Europejskiego przyjęli nowe przepisy dotyczące dalszej poprawy jakości wody pitnej, dostępu do niej przez wszystkich obywateli oraz ograniczenia odpadów z plastikowych butelek na wodę. Według nowych przepisów woda z kranu ma być po prostu lepsza jakościowo, pozbawiona zanieczyszczeń oraz bakterii, a dzięki temu zdatna do picia bezpośrednio z ujęcia. To także część strategii, mającej na celu ograniczenie kupowania wody w plastikowych opakowaniach, a co za tym idzie poprawę środowiska naturalnego. Woda pitna ma być nie tylko lepsza, ale także ogólnodostępna w przestrzeni publicznej, za co odpowiadają państwa członkowskie. Przeczytaj dalszą część artykułu i dowiedz się więcej na temat nowych przepisów oraz tego, kto będzie zobowiązany do ich realizacji: miasto, wodociąg, gmina...
Przepisy ograniczające ilość plastikowych opakowań
Wszechobecne plastikowe opakowania stają się powoli zmorą ludzkości. Rozwiązanie, które zrewolucjonizowało przemysł opakowań na przestrzeni lat przyczyniło się do ogromnego zanieczyszczenia naszej planety i dewastacji środowiska. Butelki plastikowe są jednym z najczęściej używanych jednorazowych plastikowych przedmiotów na plażach Europy. Mając na uwadze troskę o nasze środowisko, Parlament Europejski opowiedział się za tym, aby zamiast kupować wodę w butelkach, zaczęliśmy pić wodę prosto z kranu. Woda z kranu jest nie tylko znacznie tańsza i lepsza dla środowiska, ale także niejednokrotnie jest tej samej jakości, a nierzadko lepszej niż woda w plastikowej butelce. Zdroje, źródełka oraz stacje wody pitnej to sprawdzone i bezpieczne rozwiązania przyczyniające się do ograniczania plastikowych odpadów dostających się do środowiska, dlatego idealnie znajdują zastosowanie w budynkach starających się o certyfikat eco.
Wypromuj swoją wodę ze Zdrojownią!
Wiosna i lato to najlepszy okres na prowadzenie działań informacyjno-promocyjnych przez wodociągi. W trakcie dni otwartych, festynów, pikników itp. pracownicy tychże zakładów pokazują, w jaki sposób woda jest u nich "produkowana" i zachęcają do picia kranówki. W tym momencie świetnie sprawdzają się źródełka oraz zdroje wody kranowej. Zwracają one uwagę zarówno dorosłych, jak i dzieci, a przez tych ostatnich przyjmowane są z nieukrywanym entuzjazmem. Skorzystaj z naszych rozwiązań oraz pomysłów i zorganizuj niezapomniane wydarzenie w Twojej okolicy. Przejdź do artykułu i zobacz, gdzie pojawiliśmy się z naszymi urządzeniami.