Artykuły

Filtruj listę artykułów:
Zakupy zawsze rozpoczynamy od poszukiwania interesującego nas produktu. Jedną z podstawowych barier w wyborze prawidłowych produktów jest niski poziom wiedzy na temat potrzebnych nam artykułów. Dlatego warto zapoznać się z poradnikami znajdującymi się na naszej stronie, które mogą stać się kluczowymi w podjęciu właściwej decyzji.
Wytyczne dla szkół w sprawie używania dystrybutorów wody.
Na początku pandemii a następnie w okresie, kiedy młodsze klasy wróciły do budynków szkolnych źródełka oraz dystrybutory wody zostały odgórnie wyłączone z użytkowania. Na szczęście okres pandemii mamy za sobą, a mury szkół rozbrzmiewają gwarem dzieci. O ile w okresie jesienno-zimowym spożycie wody nie jest takie duże, o tyle już np. w maju, czy czerwcu jest na tyle ciepło, że dzieci potrzebują większej ilości wody. Nie zawsze wystarcza to, co każdy przyniósł z domu. Poza tym niektóre dzieci przebywają w szkole nawet i 8 godzin, więc po takim czasie jakakolwiek woda jest po prostu niesmaczna, nie mówiąc o jej jakości. Same placówki często nie mają pomysłu na skuteczne zapewnienie dzieciom wody - kupowanie wody butelkowanej było nie tylko kosztowne, ale także mało przyjazne dla środowiska. Wiele osób zastanwiało się, co ze źródełkami i dystrybutorami wody w szkołach. Czy mogą być używane? Jakie jest stanowisko MEiN, MZ oraz GIS w tej sprawie. My już mamy odpowiedź na ten temat. Czytaj dalej, aby dowiedz się więcej.
Nieograniczony dostęp do wody - nowe przepisy UE
Pod koniec ubiegłego roku posłowie do Parlamentu Europejskiego przyjęli nowe przepisy dotyczące dalszej poprawy jakości wody pitnej, dostępu do niej przez wszystkich obywateli oraz ograniczenia odpadów z plastikowych butelek na wodę. Według nowych przepisów woda z kranu ma być po prostu lepsza jakościowo, pozbawiona zanieczyszczeń oraz bakterii, a dzięki temu zdatna do picia bezpośrednio z ujęcia. To także część strategii, mającej na celu ograniczenie kupowania wody w plastikowych opakowaniach, a co za tym idzie poprawę środowiska naturalnego. Woda pitna ma być nie tylko lepsza, ale także ogólnodostępna w przestrzeni publicznej, za co odpowiadają państwa członkowskie. Przeczytaj dalszą część artykułu i dowiedz się więcej na temat nowych przepisów oraz tego, kto będzie zobowiązany do ich realizacji: miasto, wodociąg, gmina i jaki jest czas czas na ich wdrożenie.
Przepisy ograniczające ilość plastikowych opakowań
Wszechobecne plastikowe opakowania stają się powoli zmorą ludzkości. Rozwiązanie, które zrewolucjonizowało przemysł opakowań na przestrzeni lat przyczyniło się do ogromnego zanieczyszczenia naszej planety i dewastacji środowiska. Butelki plastikowe są jednym z najczęściej używanych jednorazowych plastikowych przedmiotów na plażach Europy. Mając na uwadze troskę o nasze środowisko, Parlament Europejski opowiedział się za tym, aby zamiast kupować wodę w butelkach, zaczęliśmy pić wodę prosto z kranu. Woda z kranu jest nie tylko znacznie tańsza i lepsza dla środowiska, ale także niejednokrotnie jest tej samej jakości, a nierzadko lepszej niż woda w plastikowej butelce. Zdroje, źródełka oraz stacje wody pitnej to sprawdzone i bezpieczne rozwiązania przyczyniające się do ograniczania plastikowych odpadów dostających się do środowiska, dlatego idealnie znajdują zastosowanie w budynkach starających się o certyfikat eco.
GIS daje zielone światło dla zdrojów zewnętrznych
Rok 2020 był dla nas wszystkim nie lada zaskoczeniem i wyzwaniem. W związku z pandemią musieliśmy odnaleźć się w nowych realiach. Z użytkowania zostały wyłączone źródełka szkolne a także nie zalecano korzystania z zewnętrznych punktów poboru wody. Miasta nie chcąc ryzykować nie zdecydowały się na uruchomienie zewnętrznych zdrojów na okres wiosenno-letni. Minęły 2 lata i pojawiło się to samo pytanie: Czy można używać zdrojów i źródełek wody pitnej? Już rok temu, chcąc mieć odpowiedź z pierwszej ręki wystosowaliśmy pismo do Głównego Inspektoratu Sanitarnego z pytaniem, czy można korzystać ze zdrojów i źródełek i czy są jakieś nowe zalecenia w tej kwestii. Otrzymaliśmy odpowiedź, która rozwiała wszystkie wątpliwości i jest dalej aktualna. Co najważniejsze? Zdroje wody pitnej zewnętrzne mogą być uruchomione i służyć mieszkańcom. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co jeszcze znajduje się w piśmie.
Instalacja dystrybutorów wody w jednostce zamkniętej w czasach pandemii
Pojawienie się na świecie wirusa covid wymusiło nowe zachowania w społeczeństwie oraz stosowanie rozwiązań, o których wcześniej byśmy nawet nie pomyśleli. Jeśli chodzi o naszą działalność to wprowadziliśmy do oferty urządzenia bezdotykowe, systemy opłukiwania i upuszczania wody oraz udoskonaliliśmy usługi czyszczenia i sanityzacji urządzeń. Wszystko po to, aby móc korzystać z dystrybutorów wody w sposób bezpieczny i higieniczny. W końcu dostęp do wody pitnej musi być zapewniony także w czasach epidemii. Na przełomie listopada oraz grudnia 2020 r., czyli w samym szczycie trzeciej fali pandemii w Polsce zmierzyliśmy się z montażem naściennych i stojących dystrybutorów wody pitnej w dość oryginalnym miejscu, a dokładniej mówiąc w jednej z jednostek warmińsko-mazurskiego oddziału straży granicznej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak przebiegało całe przedsięwzięcie.
Warto wiedzieć więcej
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych odbiorców, a także wszystkich zainteresowanych tematyką wody pitnej oraz jej udostępnianiem w miejscach publicznych, przygotowaliśmy praktyczne e-booki, podzielone tematycznie, poruszające istotne kwestie m.in. przy wyborze i montażu zdrojów i dystrybutorów wody. Must have na początek jest e-book dotyczący zalet i korzyści płynących ze spożywania wody pitnej. Kolejnymi ważnymi zagadnieniami są m.in. dobór oraz właściwa instalacja urządzeń do dystrybucji wody pitnej, zapewniająca bezproblemowe korzystanie z nich także przez osoby niepełnosprawne. Warto także zaznajomić się z zawarością poradnika dotyczącego nowej dyrektywy unijnej w sprawie wody, która weszła w życie w styczniu 2021 roku i nakłada ona na państwa członkowskie nowe wymagania i standardy. Zachęcamy do lektury.
A TY ILE BUTELEK PLASTIKOWYCH WYRZUCASZ KAŻDEGO DNIA?
Czy zastanawialiście się, ile plastikowych butelek trafia każdego dnia jako odpad do naszego środowiska? W sieci, czy w telewizji możemy znaleźć filmy i zdjęcia pokazujące wręcz stosy pustych plastikowych butelek, czy ich pełne morza, jeziora, rzeki. Plastik nie rozkłada się, zostając w środowisku przez setki lat, cząsteczki plastiku są zjadanie przez zwierzęta morskie, plastik wnika w uprawy – to wszystko powoduje, że każdego dnia „zjadamy” plastik, przez co na pewno nie stajemy się zdrowsi. Ekolodzy biją na alarm, że czeka nas plastikowa zagłada, ale  chyba jeszcze niekoniecznie traktujemy ich słów poważnie, a zagrożenie jest realne.
Woda dla pracowników
Zdroje i źródełka wody kranowej to nowoczesne i bezpieczne urządzenia do dystrybucji wody pitnej. To rozwiązania ekologiczne, ekonomiczne i pewne. Idealnie wpisują się w aktualne trendy zdrowych nawyków żywieniowych oraz bycia proekologicznym. Teraz Ty i Twoi pracownicy mogą cieszyć się nieograniczonym dostępem do czystej wody. Bezbutlowe dystrybutory wody kranowej świetnie sprawdzają się w biurach, urzędach, zakładach pracy, halach produkcyjnych, na stołówkach pracowniczych czy salach szkoleniowo-konferencyjnych. Zaskocz swoich pracowników i gości serwując im wodę kranową w temperaturze pokojowej, schodzoną, gazowaną oraz gorącą! Dowiedz się więcej, ile zaoszczędzisz z nami w skali roku oraz o naszych możliwościach finansowania!
Wypromuj swoją wodę ze Zdrojownią!
Wiosna i lato to najlepszy okres na prowadzenie działań informacyjno-promocyjnych przez wodociągi. W trakcie dni otwartych, festynów, pikników itp. pracownicy tychże zakładów pokazują, w jaki sposób woda jest u nich "produkowana" i zachęcają do picia kranówki. W tym momencie świetnie sprawdzają się źródełka oraz zdroje wody kranowej. Zwracają one uwagę zarówno dorosłych, jak i dzieci, a przez tych ostatnich przyjmowane są z nieukrywanym entuzjazmem. Skorzystaj z naszych rozwiązań oraz pomysłów i zorganizuj niezapomniane wydarzenie w Twojej okolicy. Przejdź do artykułu i zobacz, gdzie pojawiliśmy się z naszymi urządzeniami.