Skorzystaj z naszego wsparcia technicznego!


Nowe rozporządzenie MEN ma na celu poprawę warunków przebywania dzieci i młodzieży w budynkach oświatowych w trakcie roku szkolnego. W dużej mierze dotyczy ono spraw związanych z kwestiami zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i higieny w szkołach. Projekt jeszcze jest w trakcie dyskusji, ale Ministerstwo chce, aby zaczął on obowiązyć jak najszybciej. Zatem lepiej się zawczasu przygotować i już teraz zainteresować nowoczesnymi rozwiązaniami do udostępniania wody wodociągowej w budynkach.
 
Nowe rozporządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej wprowadza m.in. obowiązek zapewnienia uczniom miejsca na przechowywanie podręczników i nową długość przerw lekcyjnych. Innym z bardzo istotnych zapisów jest kwestia zapewnienia przez szkołę nieograniczonego dostępu do wody pitnej dla uczniów. Nowe przepisy mają przyczynić sie do wyrabiania w młodych zdrowych nawyków oraz do walki z otyłością oraz próchnicą wśród dzieci.Dotychczasowy obowiązek zapewnienia na terenie szkoły wody spełniającej wymagania dla wody zdatnej do picia został wzmocniony przez wskazanie, że dostęp ten powinien być ułatwiony dla uczniów przebywających pod opieką szkoły, np. bezkosztowo. Biorąc pod uwagę, że rozporządznie z dużym prawdopodobieństwem zacznie niedługo obowiązywać, wiele szkół już w trakcie wakacji zaczęło przygotowywać swoje budynki do nowych wymogów. Brak dzieci w trakcie przerwy wakacyjnej pozwalał na swobodne remonty oraz prace modernizacyjne. Jednak jeszcze wiele obiektów nie jest przygotowanych i odkłada to na później. Właśnie do tych placówek, które nie zdążyły z montażami w okresie letnim oraz dla tych niezdecydowanych przygotowaliśmy specjalną ofertę - BEZPŁATNE WSPARCIE TECHNICZNE - w którego skład wchodzi wizja lokalna, wybór najbardziej optymalnego miejsca montażu, wytyczne do przygotowania instalacji, dobór urządzeń oraz dodatków.

Wymóg zapewnienia dzieciom i młodzieży dostępu do wody pitnej w szkołach można rozwiązać w bardzo prosty i nowoczesny sposób. Źródełka oraz dystrybutory wody kranowej to idealne rozwiązania, dzięki którym w sposób higieniczny i ekonomiczny spełnisz ten obowiązek - bez konieczności zakupu butli z wodą, ich wymiany oraz składowania. Urządzenia w zależności od modelu pozwalają na swobodne napełnianie butelek, szklanek czy bidonów czystą i świeżą wodą prosto z sieci wodociągowej, ale także spożywanie wody prosto z urządzenia, co jest bardzo wygodne i jest bardzo przydatne w przypadku uczniów, którzy często zapominają zabrać z domu pojemnika na wodę.

Nasze nowoczesne zdroje do dystrybucji wody kranowej są proste w montażu oraz wymagają minimalnych czynności serwisowych. Ich użytkowanie jest intuicyjne i sprawia przyjemność zarówno młodym jak i starszym. Zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami w celu poznania szczegółów na temat oferowanych przez nas produktów. Jesteśmy liderem na rynku polskim w sprzedaży źródełek oraz zdrojów wodnych! Dowiedz się, w jak prosty sposób dostosujesz swoją szkołę do nowych wymagań MEN.