Woda – postaw na własną jakość!

Dlaczego bagatelizujemy znaczenie wody?
 
Zastanawiając się nad tym, co jest niezbędne ludzkości, by przetrwać, nawet w najcięższych warunkach, każdy z pewnością bez chwili wahania wymieni wodę. I będzie miał rację. Woda to jeden z najważniejszych zasobów naszej planety, bez którego gatunek ludzki wymarłby w błyskawicznym tempie.

Na co dzień jednak zupełnie o tym nie myślimy i... bagatelizujemy znaczenie wody. A przecież to właśnie ten prosty płyn w bardzo dużej mierze sprawia, że nasze organizmy funkcjonują bez zarzutu – rosną, rozwijają się, czują się dobrze, pozbywają się toksyn... Może czas to wreszcie docenić?
 
Woda – postaw na własną jakość!
 
Ludzkie ciało w ponad pięćdziesięciu procentach składa się z wody. Ten drogocenny płyn jest nam więc niezbędny, aby przetrwać. Stwierdzając, że woda jest źródłem życia, ani trochę nie przesadzamy. Dlatego właśnie tak istotne jest sprawne funkcjonowanie wodociągów, które transportują wodę z ujęć wodnych prosto do naszych domów i firm, w których pracujemy.

Czysta, zdatna do picia woda to – można by rzec bez odrobiny przesady – wizytówka sieci wodociągowych, świadectwo jakości tych usług... Dlaczego więc w firmach zajmujących się wodociągami tak często częstuje się gości wodą butelkowaną, a nie tą z kranu?
 
Pijmy wodę z kranu!
 
Obecnie w mediach mocno promuje się picie wody z kranu zapewniając, że doskonale nadaje się ona do picia. Niestety, mało kto w to wierzy, a niesłusznie! Sieci wodociągowe robią wszystko, co w ich mocy, by jakość ich wody była jak najlepsza – wymieniają instalacje, przeprowadzają wielkie remonty... Wciąż jednak popularność wody z kranu jest dość niska. Może więc nie chodzi wcale o jej jakość, ale higienę i bezpieczeństwo picia takiej wody? Tu, na szczęście, z pomocą przychodzą specjalne urządzenia, zyskujące coraz większą popularność. Chodzi o zdroje wodne, które w firmie czy w domu pozwolą pić wodę kranową bez obaw i z zachowaniem zasad higieny.
 
Fontanny wodne i zasada trzech „E”
 
Zdroje wodne, inaczej zwane fontannami wodnymi, to nic innego jak urządzenia, które dostarczają zdrową i zdatną do picia wodę prosto z wodociągów. Wystarczy je zamontować w firmie (czy nawet w domu), aby wszystkim pracownikom i gościom zapewnić stały dostęp do wody pitnej, gdy tylko dopadnie ich pragnienie. Fontanny wodne to wysokiej jakości urządzenia, które pozwolą latami cieszyć się życiodajną wodą prosto z kranu. Misję tych zdrojów wodnych można opisać zasadą trzech „E” - ekologii, ekonomii oraz edukacji.

Mówiąc krótko:
 
  • sprzyjają one ekologicznemu stylowi życia, gdyż dzięki piciu wody z kranu nie wprowadza się do środowiska kolejnych ton plastikowych odpadów, a nawet więcej – zmniejsza się popyt na plastik, dzięki czemu jego produkcja spada;
     
  • ekonomiczne, gdyż płaci się jedynie za zakup urządzenia, korzystając potem z taniej wody z kranu zamiast drogiej butelkowanej wody mineralnej (w której koszt każdorazowo wlicza się przecież także plastikowe opakowanie), co w ciągu lat pozwala zaoszczędzić setki, a może nawet tysiące złotych;
     
  • są one znakomitym pretekstem do edukacji na temat tego, jak ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu jest regularne picie wody, i wyrabiania zdrowego nawyku sięgania po ten płyn zamiast np. po słodkie, przetworzone napoje.
 
Zdroje wodne w firmach wodociągowych
 
Skoro produkt wytwarzany lub przetwarzany przez firmę jest jej wizytówką i powinien być powodem do dumy, może wreszcie także i prezesi firm wodociągowych zaczęliby wprowadzać w życie tę zasadę? Zakup zdrojów wodnych to znakomita okazja, aby to zrobić i tym samym podnieść PR-owe notowania w oczach kontrahentów i klientów.

Nalewanie gościom wody prosto z najzwyklejszego kranu mogłoby nie być mile widziane, lecz z fontannami wodnymi z pewnością nie ma takiego zagrożenia. Te urządzenia są bardzo estetyczne zaprojektowane – wpasowują się swoim dizajnem w architekturę wnętrza i wręcz dodają mu prestiżu! Użytkowanie zdrojów wodnych jest intuicyjne, a korzystający z nich goście mogą być pewni, że jest to higieniczne i bezpieczne rozwiązanie, gdyż urządzenia te szczycą się atestem Państwowego Zakładu Higieny.

Przekonującym argumentem, aby zainwestować w fontanny wodne, jest również to, iż posiadają one funkcje ochładzania wody i wzbogacania jej o bąbelki gazu. Zresztą... czy naprawdę trzeba kogokolwiek przekonywać, by zamiast wspierać tak naprawdę konkurencyjne firmy zajmujące się sprzedażą wody butelkowanej postawił na własną jakość?